نیازینه

آموزش زبان دوم به کودکان

وبلاگ

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ 114 بازدید
نیازینه

آموزش زبان دوم به کودکان

کودکان توانایی صحبت کردن به بیش از یک زبان رادارند . آنها می توانند در خانه ، مدرسه یا اجتماع زبان بیاموزند . برخی از کودکان به راحتی می توانند با هر دو زبان صحبت کنند. اما گاهی اوقات آنها یک زبان را بهتر از زبان دیگر یاد می گیرند و صحبت می کنند . زبانی که کودک شما بهتر می داند زبان غالب اوست. با گذشت زمان ، امکان تغییر زبان غالب وجود دارد . به عنوان مثال ، کودکی که در خانه به زبان اسپانیایی صحبت می کند ممکن است با شروع مدرسه از انگلیسی استفاده کند و زبان غالب او می تواند از اسپانیایی به انگلیسی تغییر کند.

صحبت کردن به دو زبان مانند هر مهارت دیگری به تمرین زیادی نیاز دارد. بدون تمرین ، ممکن است کودک شما در استفاده از زبان به مشکل بخورد .

آموزش دوزبانه بودن به کودک 

روش های مختلفی وجود دارد که کودک قادر خواهدبود تا به بیش از یک زبان صحبت کند.  شما می توانید:

  1. از ابتدا از دو زبان استفاده کنید. بسیاری از کودکان همزمان با یادگیری دو زبان بزرگ می شوند.
  2. هنگامی که کودک شما در خانه است تنها از یک زبان استفاده کنید.چرا که کودک شما زمانی که دوران مدرسه را شروع می کند می تواند زبان دوم را یاد بگیرد.
  3. در طول روز به کودک خود فرصتهای زیادی برای شنیدن و تمرین هر دو زبان بدهید.

یادگیری بیش از یک زبان

هر کودک دو زبانه در نوع خود منحصر به فرد است. یادگیری دو زبان به میزان و نوع تمرین کودک شما بستگی دارد. موارد زیر چند دستورالعمل اساسی است:

  1. بیشتر کودکان دوزبانه اولین کلمات خود را تا سن 1 سالگی بیان می کنند. در سن 2 سالگی ، اکثرشان می توانند از عبارات دو کلمه ای استفاده کنند. عباراتی مانند “توپ من” یا “آب میوه بیشتر” می توانند به یک یا هر دو زبان باشند.
  2. ممکن است کودکان ،  هر از گاهی ، قوانین گرامری را در هم بیامیزند و حتی از کلمات هر دو زبان در یک جمله استفاده کنند. این یک بخش طبیعی از دوزبانه شدن است.
  3. بعضی از کودکان ممکن است وقتی شروع به استفاده از زبان دوم می کنند زیاد صحبت نکنند. این “دوره سکوت” می تواند چندین ماه طول بکشد. و البته این هم طبیعی است و به مرور زمان برطرف یم شود.

روش هایی که به شما کمک می کند تا کودک شما دو زبانه شود :

کتاب:  می توانید برای کودک خود به هر دو زبان کتاب بخوانید. می توانید کتاب های مورد نیاز خود را در کتابفروشی ها ، کتابخانه ها و اینترنت پیدا کنید.

موسیقی :  آواز یک روش بسیار خوب برای معرفی یک زبان دوم به کودک است. و این می تواند بسیار برای او سرگرم کننده باشد.

تلوزیون و فیلم : برنامه های کودکان به بسیاری از زبانها در دسترس است. این برنامه ها اعداد ، حروف ، رنگ ها و کلمات ساده را به کودکان آموزش می دهند.

برنامه های زبان : کودکان می توانند زبانهای دیگر را در اردوگاه ها یا در برنامه های مدرسه دوزبانه یاد بگیرند. این امر به کودکان این فرصت را می دهد تا با کودکان دیگر از دو زبان استفاده کنند

صحبت با کودک خود

کودک شما ممکن است در استفاده از هر دو زبان مشکل داشته باشد. در این حالت ، با زبانی که خود بهتر می دانید با کودک  صحبت کنید. این کار را بایستی حتی اگر کودک شما در مدرسه از زبان دیگری استفاده کند ، انجام دهید . یک مدل زبانی خوب ، مهارت های لازم را برای یادگیری زبان های دیگر به کودک شما می دهد. اما سعی کنید یک تغییر ناگهانی در برنامه کودک خود ایجاد نکنید چرا که این موضوع می تواند برای کودک ایجاد استرس کند.

به یاد داشته باشید که کودکان در سراسر جهان بیش از یک زبان را به طور مداوم یاد می گیرند. یادگیری زبان دیگر باعث ایجاد یا بدتر شدن مشکلات گفتاری یا زبانی نمی شود. کودکان دو زبانه دقیقاً مانند سایر کودکان مهارتهای زبانی را یاد می گیرند و پرورش می دهند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *