نیازینه
نیازینه

دلایل موثر بودن آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری

طی سالهای اخیر آموزش مجازی بطور چشمگیری رو به افزایش بوده است درک دلیل آن کار سختی نیست دوره های آموزش الکترونیکی به دلیل ساده بودنشان بسیار راحت تر از دوره های حضوری  مورد توجه قرار گرفته اند.

دانش آموزان می توانند این دوره ها را در حدود مسئولیت ها و تعهدات موجود خود جای دهند و همچنین می توانند در هر زمان که به نظرشان راحت تر باشد با محتوای چندرسانه ای و مطالب یادگیری درگیر شوند. حتی آنها مجبور نیستند برای تحصیل به جایی سفر کنند بلکه می توانند براحتی  در منزل یا محل کار خود به دانشگاه یا محیط آموزشی خو متصل شوند.

دلیل دوم محبوبیت یادگیری آنلاین ارزان تر بودن ان  است. هزینه اغلب می تواند عاملی منع کننده درعدم ثبت نام دانشجویان یا دانش آموزان در دوره های مورد علاقه خود باشد. این مسئله همچنین برای شرکت هایی است که مایلند کارمندان خود را به آموزش بیشتر تشویق کنند اما بودجه زیادی برای آن ندارندمورد توجه باشد

علاوه بر راحتی و هزینه ، تعداد زیادی از دانشجویان به دوره های یادگیری آنلاین روی می آورند زیرا آنها  این نوع  از آموزش را برای یادگیری بهتر میدانند .آن دسته از دانش آموزانی که در بهبود درک ، یادگیری مهارت های جدید و کسب مدارک ارزشمند جدی هستند ، مشتاق ثبت نام در دوره ای هستند که موثرترین دوره باشد.

 دلایل انتخاب آموزش مجازی

  1. دانش آموزان یا دانشجویان در دوره های آنلاین نسبت به دوره های حضوری بیشتر می آموزند

مشخص شده است که شرکت کنندگان  در دوره های یادگیری آنلاین با استفاده از محتوای چندرسانه ای پنج برابر بیشتر از دوره های حضوری سنتی یاد می گیرند.چرا که دوره های آنلاین به دانشجویان امکان کنترل کامل یادگیری خود را می دهد و دانشجویان قادر به کار با سرعت خود هستند. به طور کلی دانشجویان سریعتر  کار می کنند و اطلاعات بیشتری را از آنها می گیرند. آنها می توانند در نقاطی که البته با آنها احساس راحتی  بیشتری می کنند سریعتر حرکت کنند ، اما در مناطقی که کمی بیشتر به آنها نیاز دارند ، کندتر هستند.

 

  1. با یادگیری آنلاین میزان ماندگاری بالاتر است.

بسیاری از دوره های آفلاین برای حفظ دانش آموزان در طول دوره تلاش می کنند. موسسه تحقیقاتی آمریکا دریافتند که این مورد در مورد آموزش الکترونیکی نیست. بلکه دوره های آنلاین میزان ماندگاری دانشجویان را از 25٪ به 60٪ افزایش داده است.و اینگونه بنظر می رشد که محتوای چندرسانه ای جذاب تر ، کنترل بیشتر نحوه دریافت مطالب و احتمال برخورد کلاس های دیگر با سایر تعهدات ، همگی در این افزایش نقش دارند.

  1. آموزش آنلاین به زمان کمتری نیاز دارد

بسیاری از دانشجویان یا دانش آموزان به دلیل زمانی که کلاس های حضوری از آنها می گیرد آموزش در این دوره ها را به تعویق می اندازند  که این زمان شامل زمان  رفت و برگشت به کلاسها نیز می شود . این موضوع  برای کارمندان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .همچنین بایستی این نکته را در نظر داشت که  گزینه های آموزش الکترونیکی به طور کلی به دانش آموزان این امکان را می دهد تا زمانی که برای این دوره ها اختصاص می دهند را  را به هر روشی که برای آنها مفید باشد تقسیم کنند. آنها نیازی به اختصاص زمان زیادی به این دوره ندارند، حتی اگر بتوانند  هر روز نیم ساعت از وقت ناهار خود را صرف این کار کنند بسیار برایشان بهتر است .

  1.  ارزیابی مکرر می تواند حواس پرتی را کاهش دهد.

یکی از نکات جالب در مورد دوره های آنلاین این است که ارزیابی می تواند بیشتر به یک روند مداوم تبدیل شود. این خبر خوبی برای دانش آموزان است زیرا در هم آمیختن محتوای چندرسانه ای و مطالب یادگیری با تست های کوتاه و منظم می تواند تعامل دانش آموزان را بهبود بخشد. تحقیقات دانشگاه  هاروارد نشان می دهد که با استفاده از این تست های کوتاه و منظم ، حواس پرتی دانش آموزان به نصف کاهش یافته ، یادداشت برداری سه برابر شده و حفظ محتوای کلی درس ها بهبود یافته است. همچنین لازم به ذکر است که در اغلب موارد دانش آموزان بهتر ارزیابی می شوند و معلمین بهتر می توانند پیشرفت آنها را پیگیری کنند. افزایش میزان  ردیابی دانش آموزان به این معنی است که معلمان می توانند در صورتی که دانش آموز به کمک نیاز داشته باشد ، زودتر اقدام کنند.

  1. آموزش آنلاین، گزینه سبزتری است .

به این معنا که آموزش آنلاین  برای محیط زیست نیز بهتر است. بطوری که چنین براورد شده است که در دوره های آنلاین معادل 90٪ انرژی کمتری مصرف می شود و انتشار گاز دی اکسید کربن  به میزان 85 %کاهش دارد . بنابراین این مسئله به لحاظ زیست محیطی نیز می تواند مورد توجه باشد.

 آیا علاقمند به یافتن بهترین راه آموزش هستید؟دوره های مجازی  از محتوای چندرسانه ای با کیفیت بالا برای افزایش درک دانش آموزان و ایجاد تجربه ای چشمگیر استفاده  می کنند. 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *