نیازینه

طراحی چیست؟

وبلاگ

۲ دی ۱۳۹۹ 124 بازدید
نیازینه
طراحی | نقاششی

طراحی چیست؟

طراحی چیست؟

 

تعریف کوتاهی از هنر طراحی:

 یک طراحی کلاسیک یک کار هنری است که از خطوط یا قسمت های آهنگین تشکیل شده که با یک ابزار نقاشی مثل یک مداد گرافیتی، زغال، مداد رنگی، مداد نقره ای، پاک کن و پاستل خشک یا یک وسیله خشک دیگر بر روی یک تکه کاغذ ایجاد شده است.شما به راحتی با استفاده از یک مداد و یا ذغال و یک کاغذ مخصوص طراحی که در فروشگاه های لوازم نقاشی به فروش می رسد اولین طراحی خود را ایجاد نمایید.با ما همراه باشید.

در یک تعریف وسیعتر از این، طراحی یک کار هنری دو بعدی است که از خطوط یا لحن ایجاد شده است,که تحت سلطه یک وسیله خشک است، اما واسطه های مرطوب مانند مرکب، می تواند رنگ نقاشی را تغییر دهند.این وسیله خشک می تواند پاستل و یا یک تکه ذغال ساده باشد.

طراحی به عنوان بخشی از تجربه انسانی

در ابتدایی ترین طرح،چوب سوخته یکی از اولین ابزارهای طراحی بود که در نقاشی های غار ابتدایی در مکان هایی مانند لاسکوس استفاده می شد، کودکان علامت ها را به محض اینکه می توانستند یک مداد رنگی نگهدارند،ترسیم می کردند.حتما خود شما هم در تصاویر گذشته تصاویر کشیده شده در غارهای انسان های اولیه را مشاهده کرده اید بنابراین قدمت هنر طراحی قدمتی چند هزار ساله است و همان طور که گفته شد به محض اینکه کودکان یک قبیله توانایی نگه داشتن ذغال سوخته ای در دستشان را پیدا می کردند علامت هایی را در دیوار های غار جهت ارسال پیام به دیگران رسم می کردند.

 طراحی ،ظهور فیزیکی بیرونی خواسته های ذاتی برای ایجاد و برقراری ارتباط پایه است که این مهارت در تمام هنرهای تجسمی و طراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سالهای اخیر، با بیشتر هنرمندان, آزمایش با روشها و مواد و مخلوط کردن ابزارهای نقاشی مختلف انجام شد. تمایز بین طراحی و نقاشی اغلب مبهم است . شما می توانید با یک قلمو نقاشی کنید، وشما می توانید با کشیدن واسطه ها از جمله آب مانند مداد شمعی و مداد قابل حل به آثار نقاشی دست یابید . به طور کلی، علامتهای خطی یاحالت دار بر روی کاغذ برای کار کردن یک نقاشی صرف نظر از روش یا تکنیک واقعی در نظر گرفته می شود ،اما عمل نقاشی می تواند روی هر واسطه ای اتفاق بیفتد، چه شما نقاشی می کنید یا انتزاعی یک قسمت مهم نقاشی است.

انواع طراحی

همچنین انواع مختلفی ازنقاشی وجود دارد همانطور که انواع مختلفی از طراحی وجود دارند که بیشترنمایشی از کلیات است . آنها می توانند به سه نوع مختلف تقسیم شوند حالت واقعی، نمادین و طراحی اکسپرسیونیسم

طراحی واقع گرا

نقاشی واقع گرایانه چیزی است که بیشترمردم در فرهنگهای غربی وقتی به نقاشی کشیدن فکر میکنند ما با چشمان خود میبینیم و نمایش جهان سه بعدی را به صورت یک سطح دو بعدی با استفاده از عناصر هنر مانند خط، شکل،رنگ، ارزش، بافت، فضا و فرم به تصویر می کشند. مردم مدت مدیدی است که ارزش آن را دارند . توانایی تولید مثل از طریق طراحی محیط واین رسم است که به طور کلی نقاشی می شود . بسیاری از هنرمندان کتاب مصور را برای این منظور حفظ می کنند،مطالعات برای کارهای بزرگتر و نقاشیها و یا آثار هنری تمام شده به خودی خود درست است.

در واقع، این یک نوع مهم نقاشی است و شامل این است که چگونه سطح یادگیری برای دیدن و چگونگی انتقال دقیق آنچه در یک صفحه دو بعدی میبینید . کتابهای عالی بسیاری وجود دارند که به دانش آموزان آموزش میدهند که چطور ببینند و چگونه نقاشی کنند.کتاب بتی ادوارد، نقاشی در سمت راست مغز )خرید کن از آمازون( یکی از آنها، کتاب برت دادسون، کلیدهای نقاشی است.

نقاشی نمادی

نقاشی نمادین در واقع بسیار شایع تر از آنچه که ممکن است انتظار داشته باشید.اگرمی توانید نام خود را بنویسید، از طراحی نمادین استفاده می کنید.حروف یاعلامت هایی که برای نام خود قرار داده اید. پلکلی) ۹۷۸۱ – ۹۱۹۱ (یک هنرمند بود که از نمادهای مختلف استفاده می کرد، یک نشانه اختصاری از خطوط، علامت ها یا اشکال که برای نقاشی ها داشت و نقاشی هایش به چشم می خورد. شما میتوانید نمادهای خود را ایجاد کرده و از ترکیب آنها استفاده کنید. نقاشی های نمادین هنوز می توانند رویداد شیء قابل تشخیص باشندکه آنها را نمایان می کند اما در شکل ساده و گرافیکی بیشتر.

 طراحی اکسپرسیونیسم

طراحی اکسپرسیونیسم اغلب ایده ها یا احساساتی را منتقل می کنند که قابل مشاهده یا قابل لمس نیستند.طراحی اکسپرسیونیسم می تواند حرکت و انرژی، احساسات، حافظه و یا حتی تصاویر را ثبت کند.قلمرو روحانی ,نقاشیهای ژست حرکت ظریف گل می توانند با توجه به انرژی جنبشی که حرکت یک فرد را به ثبت می رساند، .

تمایز بین این دو

انواع مختلف نقاشی همیشه متمایز نیستند و فقط یک نقاشی میتواند هر سه این حالتها را درخود داشته باشد . برای مثال یک نقاشی ژست،در حالی که در حال حاضر ممکن است نماینده کاملا گویا باشد – اما در طراحی از بین سه فرم گفته شده در قبل یک حالت به طور کلی غالب خواهد بود

مقاصدنقاشی

کاربردهای زیادی برای طراحی وجود دارد .نقاشی نوعی از ارتباط است که پیش از نوشتن است و ادامه دارد .میتواند به عنوان شکل دیگری از ارتباط عمل کند و میتواند کارهای شگفت انگیزی انجام دهد . آنها میتوانند داستانهایی را نقل کنند، الهام دهند، الهام ببخشند، پذیرا شوند و اطلاع دهند.آنهامیتواند ظاهر، ارائه تفسیر، انتقال درام، و روایت مربوط به تاریخ را توصیف کند .

ترتیباتی برای خط میتواند از اشیا قابل مشاهده، تخیلی، و غیره سخن گوید .از این گذشته، از مفهوم تکمیل، طرحها عبارتند از : تکیه گاه اصلی همه چیزهایی است که انسانها طراحی می کنند، از چیزهایی که روی صحنه یا در تئاترها، به اشیا و ساختمان های جهان واقعی که در آن ما زنده می بینیم گرفته تا غنی سازی فرآیند طراحی و آموزش و پرورش خودش به فکر فرو رفت، وقتی واقعا آن را میدید .

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *