نیازینه
نیازینه

نحوه برخورد والدین با کودکان در زمان تماشای تلویزیون

در مطالب قبلی به اثرات مثبت و منفی تماشای تلوزیون بر روی کودکان اشاراتی شد و حال این نکته پیش می آید که والدین در قبال این موضوع چگونه باید رفتار کنند تا هم اثرات منفی ان را کاهش دهند و هم بتوانند از اثرات مثبت تماشای تلوزیون برای بچه ها نیز استفاده کنند

می توانید:

  1. تعداد ساعاتی را که فرزندشان جلوی تلویزیون می گذراند محدود کنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که فرزندتان برخلاف نمایش های نامناسب ، نمایش های با کیفیت تلویزیونی  را تماشا می کند.
  3. با کودکتان تلویزیون تماشا کنید تا مطمئن شویدکه محتوای مصرفی اطلاعاتی ، آموزشی و تعاملی است. این امر همچنین می تواند پیوندی بین والدین و فرزند ایجاد کند.
  4. تلویزیون را از اتاق خواب دور نگه دارید و در پایان برنامه تلویزیون را خاموش کنید.
  5. به ایجاد یک رابطه سالم بین زمان تماشای تلویزیون و دیگرکارهای  کمک کنید.
  6. سعی کنید قوانین را خیلی سختگیرانه نگیرید ، زیرا این امر می تواند باعث ایجاد رابطه منفی بین کودک و تلویزیون شود.

آیا نوزادان و کودکان نوپا باید تلویزیون تماشا کنند؟

توصیه می شود نوزادان و کودکان نوپای زیر دو سال را از دیدن تلویزیون منع کنند زیرا مغز آنها در حال رشد است و آسیب پذیری بیشتری دارد. آنها در این زمان مهارتهای عاطفی و اجتماعی زیادی را فرا می گیرند ، بنابراین وقت آن است که با آنها تعامل کنید ، از نیازهای عاطفی آنها مراقبت کنید و آنها را به خواندن ، نوشتن و نقاشی ترغیب کنید. قسمت عمده ای از رشد شناختی در این مرحله اتفاق می افتد ، به همین دلیل بهتر است تلویزیون از نوزادان و کودکان نوپا کمتر از دو سال دور نگه داشته شود.

تماشای تلویزیون فعالیتی است که بهتر است با اعتدال انجام شود. با اطمینان از اینکه کودک شما برنامه های با کیفیت را تماشا می کند و وقت خود را به طور مولد می گذراند ، از رشد و نمو مناسب او اطمینان خواهید یافت. تماشای تلویزیون بخشی از زندگی روزمره است و اگر با مراقبت ادغام شود ، در نهایت فرزند شما می تواند از آن یاد بگیرد.

مراقب خود و عزیزان دلبندتان باشید .

نظرت خود را برای ما ارسال کنید .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *