نیازینه
نیازینه

نکات ایمنی لازم برای کاهش خطرات تلفن همراه برای کودکان

انجام اقدامات مناسب برای اطمینان از ایمنی تلفن همراه برای کودکان بسیار مهم است . در این راستا والدین به عنوان ناظرین و مراقبین کودکان می توانند اقداماتی را انجام بدهند.

در زیر به چندین مورد آن اشاره شده است:

به عنوان یک روش عمومی ، از دادن تلفن های همراه به کودکان زیر 16 سال خودداری کنید.برای دسترسی داشتن به بچه هامی توانید با معلمان و کارکنان مدرسه در تماس باشید تا در صورت لزوم از سلامت و سلامتی کودک خود اطمینان حاصل کنید. بعضی از والدین ممکن است روش دیگری را انتخاب کنند ، و این نیز خوب است ، به شرطی که کودک دسترسی یا محدودیتی به محتوایی نداشته باشد که تمرکز وی را در حین تحصیل از بین ببرد.

اگر نگران تابش اشعه های مضر تلفن همراه هستید ،  به جای اینکه آن را مستقیما روی گوش خود نگه دارید ، کودک را وادار کنید از هدست سیمی استفاده کند یا هنگام مکالمه با تلفن زمان مکالمه خود را محدود کند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، شواهد کافی برای اثبات اشعه  تلفن همراه در ایجاد تومور وجود ندارد ، اما اگر این موضوع اضطراب شما را کاهش می دهد ، به آن توجه کنید.

از دادن مداوم تلفن همراه به کودک در هنگام انجام فعالیت خودداری کنید زیرا این کار فقط حواس او را پرت کرده یا منجر به زمین خوردن و آسیب دیدگی او می شود.

در بزرگسالی برای والدین و سایر افراد در خانه مهم است که هنگام حضور در کنار کودکان استفاده از تلفن را محدود کنند. این نه تنها به منظور جلوگیری از تابش اشعه  ، بلکه برای ایجاد یک الگوی رفتاری مناسب  است.

تلفن های همراه خود را با خیال راحت همراه خود داشته باشید و شب ها از دید کودکان خود دور نگه دارید. کودکان ممکن است بی سر و صدا سعی کنند تا بر آن  تسلط یابند ، بدون اینکه شما این موضوع را بفهمید.

مانند هر فناوری یا ابزاری که در آن وجود دارد ، تلفن همراه نیز یک شمشیر دو لبه است. مهارت فنی این گوشی هوشمند بسیار زیاد است و برای کودکان نیز کاملاً یک ابزار یادگیری است. با این حال ، رعایت امور در حد متوسط ​​و محدود کردن ساعات استفاده ، در تأمین رفاه کودکان و ایجاد عادتهای رفتاری خوب در آنها بسیار کمک می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *